Artykuły
Ogłaszamy I Puchar Streamerów na Chess.com!

SamCopeland
| 36 | Pomoc Chess.com

Chess.com Polska z dumą informuje o I Pucharze Streamerów. To wydarzenie będzie starciem najpopularniejszych streamerów szachowych w systemie pucharowym (dla wyrównania szans będą "fory" - odpowiednio dostosowany czas do namysłu!).

Chess.com prowadzi program w ramach, którego zapewnia wsparcie i promocję wielu z najpopularniejszych streamerów w kategorii "szachy". Ci zawodnicy to wyjątkowo kreatywne osobistości, które reprezentują różne poziomy zaawansowania od początkujących do arcymistrzów. W tym turnieju każdy ze streamerów będzie miał okazję pokazać swój talent walcząc o pulę nagród $1,500!

Streamerzy

Zaprosiliśmy streamerów oraz twórców z Twitcha oraz YouTuba. Nasze zaproszenia zaakceptowali:

Format Turnieju

Zawody rozpoczną się od dwugodzinnej areny (3+0), której wyniki zadecydują o numerach startowych w systemie pucharowym. W razie tej samej liczby punktów zadecyduje standardowa punktacja pomocnicza z Chess.com. W razie nieodpowiedniej liczby zawodników zwycięzcy z Areny będę mieli bye w pierwszej rundzie Pucharu. Kiedy miejsca zostaną przydzielone drabinka zostanie opublikowana.

Nagrody:

• I miejsce: $750
  • II miejsce: $500
  • III miejsce: $250 (będzie rozgrywany mecz o III miejsce)

Format meczu

W pojedynku niżej notowany zawodnik będzie zawsze miał 5 minut, a wyżej notowany zawodnik musi dać 30s "fory" za każde 100 oczek różnicy w rankingu. Maksymalna różnica to 1 minuta kontra 5 minut. Jeżeli zawodnicy mają różnicę rankingową mniejszą niż 100 punktów rankingowych, to grają na równym czasie (5min).

Jeżeli różnica to 511 oczek, zawodnicy grają 5min na 2.5min.

Każdy mecz składa się z dwóch części. Pierwsza to 75 minut gry. Po tym czasie (każda rozpoczęta partia musi zostać "dograna"), zawodnicy będą mieli 5 minut przerwy.

Po przerwie nadchodzi druga faza - 45 minut. W tym czasie zawodnik, który dawał "fory" dostanie dodatkowe 30s, jeżeli dotychczas przegrywał, lub odda kolejne 30s jeżeli wygrywał!

Jeżeli wynik meczu będzie remisowy, to zawodnicy kontynuują grę na danym czasie (zamieniając się kolorami) do czasu aż jeden z nich wygra partię!

UPDATE

Inauguracyjny turniej zostanie rozegrany w niedzielę (3.05) o godzinie 19:00. Komentował na żywo będzie IM Mateusz Kołosowski na swoim kanale - LINK.

SamCopeland
NM Sam Copeland

I'm the VP of Chess and Community for Chess.com. I earned the National Master title in 2012, and in 2014, I returned to my home state of South Carolina to start Strategery: Chess and Games. In late 2014, I began working for Chess.com and haven't looked back since.

You can find my personal content on Twitch , Twitter , and YouTube where I further indulge my love of chess.